اخبار

اخبار

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396
هشدار رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به موانع اجرای قانون کاداستر
دکتر تویسرکانی: با اجرایی شدن قانون جامع کاداستر کشور از ابتدای سال 94 مقرر بود درآمدهای طرح صرف اجرای کاداستر گردد که متأسفانه در قانون بودجه 96 بخشی از درآمدها به هلال احمر اختصاص پیدا کرد و اجرای پنج ساله کاداستر با وقفه مواجه خواهد شد.
سه شنبه 29 فروردین 1396
رئیس قوه قضاییه: مجلس و شورای نگهبان مشکل کثرت داوطلبان کاندیداتوری را حل کنند
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم رعایت اصول اخلاقی در رقابت های انتخاباتی، کثرت تعداد ثبت نام کنندگان فاقد صلاحیت کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری را موجب وهن دانست و از مجلس و شورای نگهبان خواست که این مشکل را رفع کنند.
شنبه 28 اسفند 1395
پیام تبریک دکتر تویسرکانی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مناسبت عید نوروز و فرارسیدن سال 1396
بسم الله الرحمن الرحیم:یا مقلب القلوب و الابصار /یا مدبر الیل و النهار/ یا محول الحول و الاحوال / حول حالنا الی احسن الحال
یکشنبه 22 اسفند 1395
بخشنامه رئیس قوه قضائیه به مراجع قضایی و ثبتی
واحدهای قضایی و ادارات اجرای ثبت ، اسناد معاملات خودرو که در دفاتر اسناد رسمی ثبت گردیده را ملاک قانونی تشخیص مالکیت مورد توجه قرار دهند و از اعتبار بخشیدن و اتکاء به مدارک مربوط به تعویض پلاک خودرو به عنوان سند رسمی مالکیت اکیداً پرهیز نمایند.
سه شنبه 10 اسفند 1395
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: برخی به بهانه های مختلف مانع اجرای قانون کاداستر در کشور می شوند
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: درآمدهای کاداستر باید برای پیشبرد اهداف این قانون صرف شود و این طرح عظیم ملی نباید به بهانه های مختلف متوقف شود.
دوشنبه 9 اسفند 1395
برگزاری کارگاه آموزشی "نقش IP در توسعه اقتصادی با نگاهی به چالش ها و موانع موجود در کشورهای عضو اکو"
کارگاه آموزشی" نقش IP در توسعه اقتصادی با نگاهی به چالش ها و موانع موجود در کشور های عضو اکو" با حضور رییس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، معاون وزیر بازرگانی پاکستان، برخی مدیران سازمان اکو و میهمانان خارجی و اساتید دانشگاهی برگزار شد.
شنبه 9 بهمن 1395
با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صورت گرفت ؛ افتتاح و بهره برداری شبکه موقعیت یابی یکپارچه ثبت مالکیت ها (شمیم) در سراسر کشور
با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همزمان با پنجمین روز از ایام الله دهه فجر، آیین افتتاح شبکه موقعیت یابی یکپارچه ثبت مالکیت ها (شمیم) برگزار شد.
دوشنبه 20 دی 1395
معرفی آخرین دستاوردهای حوزه نرم افزاری و فناوری اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ
آخرین دستاوردهای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه نرم افزار و فن آوری اطلاعات در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیونر و تجارت الکترونیکی ( الکامپ ) در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.
پنجشنبه 16 دی 1395
تنها 15 درصد اراضی دولتی تحت سیستم کاداستر ثبت شده است
رییس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور، با بیان اینکه بر اساس قانون تمامی دستگاه‌های دولتی باید مستندات املاک خود را تا پایان امسال در اختیار این سازمان قرار دهند، تاکید کرد: از حدود 140 میلیون هکتار اراضی ملی تنها 21 میلیون و 500 هزار هکتار تحت سیستم کاداستر قرار گرفته است که باید نسبت به اجرای باقیمانده تکالیف، برنامه‌ریزی و هماهنگی جدی‌تر صورت گیرد.
یکشنبه 12 دی 1395
معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد؛ تکیه بر توانمندی داخلی برای ارایه خدمات نوین ثبتی
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حالی موضوع تغییر در ارائه خدمات از شکل سنتی به الکترونیک را در سال های اخیر در دستور کار قرار داده که موضوع استفاده از توانمندی و ظرفیت متخصصان داخلی یکی از نکات مهم در این خصوص بوده است. هاشم کارگر، معاون توسعه فناوری وخدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت‌وگو با حمایت با اشاره به ارائه دستاوردهای ای
جمعه 3 دی 1395
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد؛ حذف دفتر کاغذی گواهی امضاء در آینده نزدیک از دفاتر اسناد رسمی
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در همایش گرامیداشت روز دفاتر اسناد رسمی، از حذف دفتر سنتی گواهی امضاء در دفاتر اسناد رسمی و آغاز به کار الکترونیکی این دفتر در دهه فجر امسال خبر داد.
سه شنبه 30 آذر 1395
برگزاری مراسم معارفه مدیرکل جدید ثبت اسناد واملاک استان خوزستان
آئین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید ثبت اسناد و املاک استان خوزستان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، اعضای شورای قضایی و جمعی از مدیران ارشد استان برگزار شد.
سه شنبه 30 آذر 1395
معاون امور املاک و کاداسترسازمان: تعیین محدوده مالکیت‌ها و اطلاعات حقوقی آن‌ها، مهمترین هدف کاداستر است
حسین صعید زرندی معاون امور املاک و کاداسترسازمان ثبت اسناد و املاک کشور تعیین محدوده مالکیت‌ها همراه اطلاعات حقوقی آن‌ها را مهمترین هدف از اجرای این طرح دانست و گفت: در این طرح تمام اطلاعات اندازه و محدوده و موقعيت در روی نقشه مشخص و نحوه ثبت خصوصيات ملک (اطلاعات حقوقی) به طور کامل معين می‌شود که تأثیر بسیار زیادی در ارتقای کيفيت عمليات اجرایی طرح‌های ع
یکشنبه 21 آذر 1395
دستگاه های اجرایی متولی زمین برای ثبت اطلاعات املاک خود در سامانه جامع کاداستر تا پایان سال جاری فرصت دارند
معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت : برابر قانون جامع حدنگار دستگاه های اجرایی متولی زمین برای سند دار کردن املاک خود تا پایان سال 95 فرصت دارند تا نسبت به ثبت اطلاعات املاک خود در سامانه جامع کاداستر اقدام نمایند.
شنبه 20 آذر 1395
امضای تفاهم نامه همکاری مالکیت معنوی میان ایران و ایتالیا
جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه مالکیت معنوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
چهارشنبه 17 آذر 1395
انتزاع و الحاق ثبتی در استان مرکزی و همدان
رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور با انتزاع امور ثبتی روستای گل تپه از توابع حوزه ثبتی شهرستان ساوه و الحاق به دهستان درجزین علیا از توابع شهرستان رزن موافقت کرد.
چهارشنبه 17 آذر 1395
انتزاع و الحاق ثبتی در استان گیلان
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با انتزاع امور ثبتی روستاهای دافسار و کوزان از حوزه ثبتی شهرستان فومن و الحاق به شهرستان رشت و شفت موافقت کرد.
یکشنبه 14 آذر 1395
برگزاری آئین تکریم و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان رضوی و معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی
با حضوردکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی ازمسئولین استان، آئین تکریم ومعارفه معاون املاک و اراضی آستان قدس و مدیرکل ثبت اسناد واملاک استان خراسان رضوی برگزار شد.
شنبه 6 آذر 1395
برگزاری همایش فرماندهان بسیج قوه قضائیه با حضور آیت آلله آملی لاریجانی
همزمان با هفته بسیج ، همایش فرماندهان و مسئولین بسیج قوه قضائیه با حضور آیت آلله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه برگزار شد .
چهارشنبه 19 آبان 1395
برگزاری گردهمایی آموزشی نمایندگان حقوقی ستاد و ادارات کل ثبت اسناد واملاک سراسر کشور
دومین گردهمایی آموزشی نمایندگان حقوقی ستاد و ادارات کل ثبت اسناد و املاک سراسر کشور در محل سالن همایش های سازمان ثبت اسناد برگزار شد.
صفحه: 1 از 35