صفحه آغازین

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 30 آذر 1395 - 12:28:49 PM

برگزاری مراسم معارفه مدیرکل جدید ثبت اسناد واملاک استان خوزستان

آئین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید ثبت اسناد و املاک استان خوزستان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، اعضای شورای قضایی و جمعی از مدیران ارشد استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، در این مراسم سهراب عزیزاللهی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این که مبنای علمی تکریم و معارفه مدیران، شناخت مجموعه همکاران از نقش مدیریت در نیل به اهداف سازمانی است ، گفت : از مشخصه های یک مدیر موفق شناخت نقاط ضعف و قوت مجموعه و توانایی نیل به اهداف سازمانی است به نحوی که استفاده صحیح از منابع ، حداکثر بهره وری را در پی داشته باشد .

وی با اشاره به قدمت بیش از یکصد ساله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: اکثر فرآیندهای سازمان ثبت اسناد در گذشته به صورت سنتی بود که خوشبختانه با مدیریت دقیق و نگاه هوشمندانه ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بخش زیادی از این فرآیندها اصلاح شده و به صورت الکترونیکی انجام می شود که این امر نقش بسزایی در کاهش دعاوی و جرایم داشته است .

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این که کاهش مراجعات مردم کاهش فساد را در پی دارد ، ادامه داد : امروز با اجرای قانون کاداستر در حوزه شهری و کاداستر جامع کشور که اقدامی ملی و فراسازمانی است ، شاهد انضباط در سیستم ثبت املاک در کشور هستیم و اراده جدی سازمان ثبت اسناد بر تکمیل اجرای این قانون است که البته لازم است در اجرای آن تمامی دستگاه های اجرایی کشور اهتمام و همکاری لازم را داشته باشند .

عزیزاللهی طرح تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به تک برگی ، ایجاد بانک های اطلاعاتی ، حذف دفاتر سنتی اسناد و املاک و طرح آرشیو الکترونیکی را از جمله اقدامات ارزشمند سازمان ثبت طی سنوات اخیر بر شمرد که باعث کاهش هزینه خدمات ارائه شده ، کاهش فساد و جعل شده است .

در ابتدای این مراسم افشار نیا ، رئیس کل دادگستری استان خوزستان با اشاره به اهمیت جایگاه و نقش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تثبیت مالکیت ها، اقدامات و برنامه های ثبتی را در استان خوزستان به علت وجود اراضی مستعد و حاصل خیز که علاوه بر فرصت سرمایه گذاری و رونق اقتصادی ، در مواردی افزایش زمین خواری را هم در پی داشته است ، مهم و تأثیرگذار توصیف کرد و گفت : مدیرکل ثبت استان با اجرای دقیق قانون کاداستر نقش بسزایی در کاهش این سودجویی ها داشته و امیدوارم که مدیرکل جدید نیز با اهتمام و تلاش مناسب باعث انجام هر چه بهتر این اهداف شود .

گفتنی است ؛ در پایان این مراسم ، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اهدای لوح تقدیر از زحمات عبدالحسین رامشی مدیرکل سابق استان تقدیر و برای علی افشین مدیرکل جدید آرزوی موفقیت کرد .

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است