صفحه آغازین

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   یکشنبه 12 دی 1395 - 12:36:20 PM

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد؛ تکیه بر توانمندی داخلی برای ارایه خدمات نوین ثبتی

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حالی موضوع تغییر در ارائه خدمات از شکل سنتی به الکترونیک را در سال های اخیر در دستور کار قرار داده که موضوع استفاده از توانمندی و ظرفیت متخصصان داخلی یکی از نکات مهم در این خصوص بوده است. هاشم کارگر، معاون توسعه فناوری وخدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت‌وگو با حمایت با اشاره به ارائه دستاوردهای ای

وی در خصوص میزان استفاده از ظرفیت‌های داخلی در توسعه فناوری‌های نوین در سازمان ثبت، اظهارکرد: تمامی دستاوردهای این سازمان در زمینه الکترونیکی شدن فرآیندها با استفاده از توان متخصصان داخلی صورت گرفته است. کارگر با اشاره به حضور سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و ارائه خدمات الکترونیک این سازمان در نمایشگاه الکامپ، گفت: در این نمایشگاه، اقدامات و تحولات صورت گرفته در سازمان ثبت در حوزه فناوری اطلاعات و ارائه خدمات الکترونیکی به نمایش گذاشته شده است. وی افزود: یکی از اهداف حضور در این نمایشگاه به نمایش گذاشتن تجربیات و دستاوردهای این سازمان در خصوص استفاده از فناوری اطلاعات و در اختیار قراردادن آن برای بازدیدکنندگان علی‌الخصوص دستگاه های دولتی بوده است.

معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد با بیان اینکه خوشبختانه در سال‌های اخیر سازمان ثبت در راستای ارائه خدمات به مردم تحولاتی عظیمی را ایجاد و گام‌های مثبتی برداشته است، عنوان کرد: تمام هم و غم ما در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص تحول در فرآیندها و شیوه های ارائه خدمات، ارتقاء اثربخشی خدمات و رضایت مخاطبین، شفاف سازی امور، کاهش مراجعات حضوری متقاضیان، ارائه حداکثری خدمات درمحیط مجازی و ارتقاء سلامت اداری بوده است.

کارگر در خصوص برنامه‌هایی که در دستور کار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه فناوری قرار دارد، افزود: علاوه بر برنامه‌های پیش بینی شده در این حوزه در راستای توسعه خدمات الکترونیکی، به منظور انجام تکالیف مقرر در قوانین مربوط از جمله تکالیف بیان شده در قانون کاداستر جامع کشور، برنامه‌های مدونی در دستور کار است که ان‌شاالله در آینده نزدیک شاهد به ثمر رسیدن برخی از آن ها خواهیم بود.

وی حذف دفاتر دست نویس املاک از ادارات ثبت و دفتر دست نویس سردفتر از دفاتر اسناد رسمی و ایجاد دفتر الکترونیک املاک و دفتر الکترونیک اسناد رسمی را از اقدامات مهم این سازمان در 6 ماهه اول سال جاری برشمرد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است