صفحه آغازین

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 15 مهر 1396 - 3:39:32 PM

دیدار رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با وزیر قانون و حقوق بشر اندونزی

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه پنجاه و هفتمین مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) با وزیر قانون و حقوق بشر اندونزی که مسئولیت مالکیت معنوی این کشور را بر عهده دارد، دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی، در این دیدار که اعضاء هیاتهای شرکت کننده دو کشور نیز حضور داشتند دکتر تویسرکانی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ایران و اندونزی دو کشور بزرگ مسلمان در منطقه هستند که اشتراکات فراوانی دارند.

وی با اشاره به این موضوع که ایران مصمم به توسعه همکاری با کشورهای مسلمان است، گفت: ایران ظرفیت های فراوانی داشته و به سرعت در حال توسعه است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، موضوع اقتصاد مقاومتی و حمایت از اقتصاد دانش بنیان را از اولویتهای کشور دانست و افزود: در این زمینه توجه به مالکیت های فکری از لوازم توسعه اقتصادی و ابزار پیشرفت در کشور خواهد بود.

وی بیان داشت: ایران حدود صد سال سابقه ثبت در علائم تجاری و اختراعات دارد و به اغلب معاهدات مربوط به مالکیت های صنعتی ملحق شده است.

در ادامه این دیدار یاسونا لوالی وزیر قانون و حقوق بشر اندونزی که مسئولیت مالکیت معنوی اندونزی در این نشست را بر عهده دارد ضمن تاکید بر اشتراکات دو کشور به لزوم توسعه همکاری ها اشاره نموده و از مواضع مشترک دوکشور در موضوعات دستور کار وایپو تشکر و قدردانی کرد.

وی پیشنهاد تبادل تجارب و کارشناس را بین دوکشور مطرح و توافق شد پس از بررسیهای کارشناسی در خصوص امضاء یاداشت تفاهم همکاریهای مشترک و دو جانبه اقدامات لازم انجام پذیرد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است