چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: وظیفه مدیران در گام دوم انقلاب کار و تلاش جهادی است

خداییان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: وظیفه مدیران در گام دوم انقلاب تلاش جهادی است و مدیر جهادی باید در تراز گام دوم انقلاب تلاش نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وی که در شورای اداری شهرستان زرندیه سخن می گفت با اشاره به اهمیت مدیریت جهادی در گام دوم انقلاب گفت:  ویژگی مدیران نظام اسلامی را می توان ولایت پذیری، ولایت مداری، خودباوری، برنامه ریزی صحیح، سعه صدر، شجاعت در تصمیم گیری، مشورت با اهل فن، قانونگرایی، ساده زیستی، انتقادپذیری و توکل به خدا برشمرد.

وی با اشاره به برخی تحولات و توسعه در کشور افزود: در رژیم گذشته مردم به واسطه اینکه تحت تاثیر حکومت طاغوتی بودند اعتماد به نفس نداشته و تصور نمی کردند که بتوانند در ابعاد مختلف اقتصادی،سیاسی،نظامی وعلمی روی پای خود بایستند و پیشرفت کنند لیکن پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پیشرفت های مهمی در این40 ساله عمر انقلاب اسلامی محقق شده که اگر این انقلاب نبود کشور هرگز به چنین جایگاه والایی در منطقه و جهان  دست پیدا نمی کرد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر با مقاومت در راه آرمانهای والای نظام، کشور در اوج اقتدار واستقلال قرار دارد و به الگوی مناسبی برای توسعه و پیشرفت تبدیل شده ایم.

وی که به نمایندگی از ریاست معظم قوه قضاییه جهت بازدید و بررسی مشکلات قضایی به شهرستان زرندیه سفر کرده بود در جمع مدیران این شهرستان گفت: با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری در فصل نوین انقلاب به دنبال پایه ریزی یک نظام وتمدن بزرگ اسلامی در جهان هستیم و می توانیم به یک الگوی مناسب برای تمام جهان تبدیل شویم.

وی با اشاره به اینکه امروز  جوانان کشور به اعتماد نفس و خودباوری رسیده اند گفت: اگر  با برنامه ریزی و نگاه به ظرفیتها و منابع و پتانسیل داخل کشور گام برداریم و به تکلیف و وظایف خود عمل کنیم به راحتی می توان به رشد و توسعه در کشور دست یافت.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: ما کارگزاران نظام اسلامی مدیون شهدایی هستیم که از جان خود گذشتند تا انقلاب را تثبیت کرده و مسئولیت هایی که در اختیار ما مدیران است امانتی الهی است که باید از آن حفاظت وحراست کنیم و باید برای ارتقاء جایگاه آن تلاش کنیم.

دکتر خداییان در ادامه بیان داشت:  خداوند این توفیق را به ما داده است تا تحت امر ولی امر مسلمین جهان مقام معظم رهبری مسئولیت داشته باشیم لذا باید تمام تلاش خود را بکار گرفته و به نحو احسن از مسئولیت خود امانتداری کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان زرندیه در خصوص کشاورزی، دامداری وصنعتی گفت:همه مسئولین شهرستان اعم از اداری وقضایی وانتظامی باید دست در دست هم زمینه رشد و توسعه این شهرستان را فراهم کنند.

معاون رییس قوه قضاییه اظهار داشت: مردم این شهرستان با توجه به ظرفیت های موجود شهرستان باید سطح بالایی از زندگی را داشته باشند و اگر هر مسئولی در حوزه مسئولیت خود وظایف خود را به خوبی انجام دهد می تواند این امر را برای مردم محقق کند.

وی در ادامه افزود:  براساس مفاد حکم صادره از سوی مقام معظم رهبری هنگام انتصاب ریاست دستگاه قضایی ایشان نکاتی یادآور شده اند که برنامه تحولی در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد تا زمینه رضایتمندی بیشتر مردم، کاهش زمان دادرسی، اجرای عدالت، تامین آزادی ومبارزه با فساد در کشور فراهم شود.

دکتر خداییان با بیان این موضوع که در راستای برنامه تحولی قوه قضائیه در سازمان ثبت اسناد واملاک کشور نیز برنامه تحولی در حال تدوین است که براساس آن اجرای کامل طرح کاداستر و توسعه و ترویج سند رسمی از اولویتهای این سازمان می باشد گفت: با اجرای صحیح طرح کاداستر که زیرساخت مهمی در کشور می باشد لایه های اطلاعاتی اراضی ملی تکمیل و در تصمیم گیریهای کلان و راهبردی کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به دنبال آن است که تمامی املاک و اراضی مردم  و دولت براساس قانون حد نگار سند دار شوند تا دیگر شاهد تعرض به اراضی ملی و زمین خواری و تعارض ملکی بین مردم در کشور نباشیم.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به این موضوع که بسیاری از معاملات  در بین مردم به صورت عادی انجام می شود و مشکلات فراوانی را برای دستگاه قضائی ایجاد می کند گفت: با ترویج سند رسمی واجرای طرح کاداستر می توان بسیاری از پرونده های دستگاه قضائی را کاهش داد.

گفتنی است: رئیس دادگستری و فرماندار شهرستان زرندیه در ابتدای این جلسه گزارشی از وضعیت اداری و قضایی شهرستان زرندیه ارائه دادند.

هم چنین گفتنی است: خداییان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ابتدای سفر به شهرستان زرندیه، با حضور در گلزار شهدای این شهرستان و اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام بالای شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.


١٧:٠٦ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٥٧    /    تعداد نمایش : ١٦١٨مناسبت ها

پیوندها