چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:مرجع بازرسی باید فعال، پیگیر، قاطع و صاحب نظر باشد

معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار کارکنان دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی این سازمان گفت: مرجع بازرسی برای پیشبرد امور و به خصوص مبارزه با فساد باید فعال، پیگیر، قاطع و صاحب نظر باشد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر خدائیان  معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار کارکنان دفتر مدیریت عملکرد و بازرسی این سازمان ضمن بیان این موضوع که در هر دستگاهی اگر پایش و نظارت بر عملکردها وجود نداشته باشد آن دستگاه به مرور زمان دچار روزمره گی و یا حتی انحراف خواهد شد گفت: مرجع بازرسی برای پیشبرد امور و به خصوص مبارزه با فساد باید فعال، پیگیر، قاطع و صاحب نظر باشد.

معاون رییس قوه قضاییه با تاکید بر این موضوع که مراجع نظارتی و بازرسی در واقع چشم تیز بین مدیران ارشد هستند و با مطالعه و آسیب شناسی صحیح مسایل می توانند در شناخت نقاط قوت و ضعف مجموعه و تصمیم گیری مدیران تاثیر گذار باشند افزود: بازرسی در سازمان دارای جایگاه بالایی است و بایستی به آن اعتبار و اقتدار بخشید تا بتواند به درستی کار خود را انجام دهد.
وی با اشاره به این موضوع که  بازرس باید از وضعیت مجموعه ای که مورد بازرسی قرار می گیرد اطلاع کامل داشته باشد افزود: بازرسان باید در زمینه کاری خود دارای تخصص و  تجربه کافی باشند تا بتوانند در امور بازرسی به نحو شایسته عمل نمایند در غیر این صورت
در کار خود موفقیتی نخواهند داشت.

وی در ادامه گفت: یک بازرس ضمن انجام عمل بازرسی با آموزشهای عملی که به کارکنان می دهد باید نقش یک راهنما و معلم را نیز ایفا نماید.

وی ضمن تاکید بر این موضوع که بازرس در انجام امور بازرسی باید ادب، متانت، قاطعیت و دقت نظر را هم زمان داشته باشد افزود: بازرسین باید از بین افرادی انتخاب شوند که از هر جهت قابل اعتماد و دارای سلامت نفس و پاک دست باشند تا بتوانند به خوبی به وظیفه خود عمل نموده و فریب افراد متخلف را نخورند.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بازرسی نامحسوس را برای پیدا کردن گلوگاههای فساد بسیار مناسب دانست و افزود: بازرسی باید در جایگاهی باشد که از شنیده شدن نام بازرسی لرزه به اندام متخلفان بیافتد.

ایشان افزودند: بازرسی باید اثر بخش باشد و در اثر بازرسی ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت دستگاه تحت بازرسی شناخت دقیقی از پرسنل آن دستگاه نیز بدست بیاید به طوریکه بعد از انجام بازرسی افراد وظیفه شناس تشویق و با افراد خاطی برخورد شود.

دکتر خدائیان اظهار داشت: جهت ارتقاء کارکنان در سازمان  مراجع نظارتی باید مدیران و کارکنان خوب و فعال را شناسایی و معرفی کنند تا بتوان افراد متعهد، دلسوز و مجرب را در انتصابها بکارگیری نمود.

دکتر خدائیان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص برون سپاری در برخی از امور گفت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای سازمان مهم است ولی باید تمامی شرایط به دقت مطالعه و بررسی شود تا سازمان را دچار مشکل نکند.


١٦:٠٦ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٤٧٨    /    تعداد نمایش : ١٣٤٤مناسبت ها

پیوندها