چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: عدم اختصاص درآمدهای ثبتی به این سازمان منشاء مشکلات بسیاری شده است

 

دکتر خدائیان: وضعیت نامناسب ساختمان ها و فضای های فیزیکی ادارات در ثبت ناشی از عدم اختصاص اعتبارات مورد نیاز و سهم اندک این سازمان از درآمدهای وصولی می باشد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی بانک های دولتی گفت: دشمنان نظام جنگ اقتصادی را علیه کشور شروع کرده اند و سعی می کنند با تحریم های همه جانبه مردم را از نظر معیشت در تنگناه قرار داده و مسئولان نظام را ناکارآمد جلوه دهند و از این طریق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران لطمه بزنند. فرماندهان مقابله با این جنگ تحمیلی متولیان امور اقتصادی از جمله مدیران بانک ها هستند که باید با برنامه ریزی صحیح و فعالیت مضاعف توطئه دشمنان را خنثی نمایند زیرا مدیر موفق در تراز انقلاب اسلامی مدیری است که در شرایط سخت به خوبی مجموعه تحت امر را مدیریت نماید.

وی با تاکید بر بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره اقتصاد مقاومتی و حمایت از ظرفیت ها و کارآفرینان داخلی به عنوان بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، افزود: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تکیه بر ظرفیت های داخلی است که بانک ها می توانند با حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینان واقعی در این راستا پیش قدم بوده و این وظیفه مهم را به سرانجام برسانند و سازمان ثبت اسناد و املاک نیز در این زمینه همکاری و پشتیبانی لازم را در حمایت از تولید ملی و اقتصاد خواهد داشت.

معاون رئیس قوه قضائیه اصلاح قوانین و آئین نامه های اجرای اسناد رسمی را راهکار مناسبی برای حل برخی  از مشکلات موجود در اجرای اسناد رهنی بانک ها و وصول معوقات بانکی عنوان کرد و اظهارداشت: باید همزمان با شرایط روز جامعه  آئین نامه ها و قوانین اصلاح و بروز رسانی شود تا شاهد تسریع و تسهیل در امورات مردم باشیم.

وی با اشاره به وجود 165 هزار پرونده جاری در ادارات اجرای مفاد اسناد رسمی استان تهران افزود: بسیاری از مشکلات با نشست های حضوری و همکاری  بین دستگاه ها قابل حل بوده و سازمان ثبت این تعامل را دارد تا در حوزه معوقات بانکی مساعدت لازم با مجموعه بانکی کشور انجام گیرد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی بانک های دولتی ضمن تقدیر از نگاه جامع دکتر خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود در زمینه وصول معوقات و انتظارات بانک ها از سازمان ثبت پرداختند.

 


١٦:٢٥ - چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٤٨٠    /    تعداد نمایش : ١٧٦٣مناسبت ها

پیوندها